הדברת צרעות  – איך להיזהר מדבורים וצרעות

תקופת האביב היא התקופה המסוכנת, תקופה שבה מתחילה הפעילות של הדבורים והצרעות. רבים אינם מודעים לסכנה הנשקפת מדבורים ובעיקר מהצרעות. הצרעות מסוכנות יותר מאחר והן יכולות לעקוץ מספר פעמים בניגוד לדבורה שמסוגלת לעקוץ פעם אחת בלבד ולאחר מכן היא מתה. ריבוי העקיצות של הצרעה עלול לסתום את קנה הנשימה ולגרום לחנק ובמקרים קיצוניים אף למוות.

הדברת צרעות – כמה כללי זהירות

הצרעות מתמקמות במקומות מסתור, במסתורי כביסה, במסתורי חלונות גלילה, בגזעים של עצים, בחורים באדמה ועוד. כדי למנוע בנייה של קן צרעות באזור המגורים חשוב להרחיק גזעי עצים כרותים הנמצאים בסביבת הבית, צינורות חלולים ולסתום פתחים כמו תעלות מיזוג ועוד.

גיליתם מספר צרעות באזור שלכם אל תתמודדו אתם לבד, גם אם אתם חושבים שיש רק צרעה אחת או מספר צרעות. כל קן תמים עלול להתגלות כמושבה גדולה של צרעות העלולה לסכן אתכם. הזמינו מיד מדביר מומחה בתחום הדברת צרעות. רק מדביר מקצועי ובעל ניסיון יצליח להדביר את הצרעות בהצלחה בלי לגרום נזק לדיירי הסביבה.

אל קן הצרעות אסור להתקרב בשעות היום, אלא רק לאחר רדת החשיכה כאשר רוב הצרעות כבר נמצאות בקן. גם ריסוס לא אחראי ולא מקצועי בשעות החשיכה עלול לסכן את הדיירים.

הצרעות מפחדות מעשן. מדביר מקצועי מדליק לפיד לפני שהוא מתקרב אל קן הצרעות כדי להפחיד את הצרעות וגם תחת מסווה העשן על המדביר לפעול בזהירות. המדביר נמנע מעשייה של תנועות חדות, נמנע מריצה ומתקרב בשקט אל הקן לפני שהוא מנסה להדביר אותו.

הדברת צרעות – המטרה להדביר את המלכה

השלב הראשון של הדברת הצרעות הוא זיהוי הקן. פעמים רבות הדיירים כבר זיהו את מקום הקן ומדווחים למדביר, אם לא מצליחים לזהות את מקום הקן משתמשים בפיתיונות.

בסביבות הקן מניחים בשר עם חומרי הדברה, הצרעה לוקחת את הבשר לקן, מאכילה את תושבי הקן ואת המלכה. כאשר המלכה מתה, כל הצרעות בקן מתפזרות.

לאחר שהצרעות עזבו את הקן, לא מספיק לרסס את הקן, יש לאטום אותו היטב כדי שמלכה אחרת לא תזהה את המקום ותבנה שם קן צרעות חדש.