איך להיזהר מהצרעות?

תקופת האביב זהו הזמן שבו מתחילה הפעילות של הצרעת. בתקופה זו הן תרות אחרי מקום לקן, בונות את הקן ונמצאות בו בכל תקופת הקיץ. כל ניסיון להתמודד עם הצרעות לבד הוא מסוכן וכל קן תמים למראה יכול להכיל אלפי צרעות. עקיצת הצרעה עלולה לסתום את קנה הנשימה ולגרום לתחושת חנק ולאי אספקת חמצן לגוף ובעיקר למוח.

box2

יש לכם צרעות? הקפידו על כללי הזהירות

חשוב לדעת כי אסור להתקרב אל קן הצרעות בשעות היום, אלא רק לאחר רדת החשיכה כאשר מרבית הצרעות כבר חזרו אל הקן ונמצאות בתוכו.

אם החלטתם לרסס את הקן לבד באמצעות ריסוס ביתי, אתם מסתכנים בכך שהצרעות עלולות לתקוף אתכם. כל התקרבות אל קן הצרעות מאיימת עליהן וברגע שהן מרגישות מותקפות או אפילו כאשר אדם מתקרב אל הקן באופן אקראי, הצרעות רואות בכך איום על המלכה ועל הקן, הן נכנסות לתזזית, מנסות לתוקף את הפולש ולהניס אותו.

צרעות מסוכנות יותר מאשר הדבורים. הן מסוגלות לעקוץ את האדם עשרות פעמים בלי למות. הדבורים, לעומתן, יכולות לעקוץ רק פעם אחת ולאחר העקיצה הן מתות.

צרעה התקרבה אליכם? אסור לעשות תנועות חדות ולא לרוץ. הצרעה עלולה לתקוף אתכם ולעקוץ תוך כדי ריצה. הדרך הטובה ביותר היא לקחת מגבת ולהזיז את הצרעה בעדינות בעזרת המגבת.
box2

רק מדביר מקצועי יצליח להתמודד עם הצרעות

השלב הראשון של עבודת המדביר הוא איתור הקן. אם הדייר עצמו לא זיהה את מקום הקן, מה שקורה הרבה פעמים, ישתמש המדביר בפיתיונות. הוא יניח חתיכת בשר עם חומר רעיל, הצרעה תיקח את הבשר אל הקן, המלכה וכל הצרעות בקן יאכלו את הבשר המורעל וימותו.

הצרעות מפחדות מעשן. מדביר מקצועי מבעיר לפיד לפני שהוא מתקרב אל הקן. עשן הלפיד מאפשר למדביר להתקרב אל הקן ללא חשש.

לאחר ההדברה חשוב לאטום את מקום הקן עם סיליקון, גבס או מלט כדי שהבעיה לא תחזור על עצמה. תמיד קיים חשש כי מלכה אחרת יכולה לבחור את המקום של הקן ולבנות בו מושבה חדשה.

רק מדביר מקצועי ומוסמך רשאי לקנות את חומרי ההדברה הייעודים המותרים לשימוש ולהשתמש בהם כדי להדביר את הצרעות.