הדברת צרעות – המדריך המלא
הדברת צרעות היא משימה לא קלה. הצרעה ידועה כמעופף תוקפני המגנה על הקן שלה בכל מצב שבו היא חשה מאוימת. מדביר מקצועי צריך לדעת איך להגן על עצמו ועל האנשים בסביבה בעת ביצוע ההדברה. בדרך כלל הצרעות בונות את הקן שלהן בתקופת האביב, לכן חשוב לגלות ערנות ובכל מקרה של חשד להימצאות קן צרעות באזור להזמין מיד מומחה מקצועי ובעל ניסיון.

הדברת צרעות באמצעות הדברה כימית
השיטה הנפוצה ביתר להדברה של קן צרעות הוא באמצעות ריסוס בחומרי הדברה כימיים ורעילים. ההדברה מתבצעת היישר לתוך הקן  וכאשר חומרי ההדברה פוגעים בצרעה היא מתה מיד. בדרך כלל קיני הצרעות מוסתרים היטב, וכדי לאתר אותם נדרש ניסיון רב ויכולות מקצועיות.

הדברה באמצעות גז
במקרים שבהם אין גישה ישירה אל הקן מתבצעת ההדברה באמצעות החדרת גז רעיל לאזור שבו נמצא הקן. החדרת הגז הרעיל נמשכת עד אשר יאשר המדביר כי קן הצרעות חוסל.

הדברה באמצעות מלכודות
אם לא מצא המדביר את קן הצרעות, הוא יבצע את פעולת ההדברה באמצעות הצבת מלכודות רעילות באזורים שבהם יש חשד להימצאות הקן. המלכודות מכילות חומרים רעילים והן אמורות לפגוע ולהמית את הצרעות שיילכדו בהן. במקרים רבים חלק מהצרעות מצליח להשתחרר מהקן, אך גם במקרים שבהם הן הצליחו חלק מהצרעות להשתחרר, הן נפגעו מהרעל, הן חוזרות לקן ומחדירות לתוכו רעלים שימיתו גם את הצרעות הנמצאות בתוך הקן.

 הדברת צרעות באמצעות פיתיונות
  הבשר הוא אחד המאכלים האהובים על הצרעות. כדי למשוך את הצרעות מניחים קרוב לקן בשר מורעל המשמש כפיתיון. הצרעות הנמשכות אל ריח הבשר, נושאות אותו אל הקן  ומאכילות בו את המלכה. זמן קצר לאחר שטעמה המלכה מהפיתיון המורעל היא מתה וכל הצרעות בקן מתפזרות. לאחר התפזרות הצרעות, מרחיק המדביר את הקן הריק מהאזור.

הדברה באמצעות ריסוס על קירות הבית
במקרים שבהם קשה מאוד לאתר את קן הצרעות וקשה מאוד להגדיר את האזור שבו הן נמצאות, מבצע המדביר ריסוס על גבי הקירות החיצוניים של הבית. הריסוס המתבצע באמצעות חומרים רעילים מרעיל את הצרעות המתקרבות אל הבית ומונע מהן אל החדירה אל הבית.

כמו כן חברתנו מתמחה בתחום הדברת פשפשים על ידי טיפול משולב ואמצעים ידידותיים לסביבה.