כל השיטות להדברת צרעות

הדברת צרעות היא משימה לא קלה מאחר והצרעה ידועה כחרק תוקפני המגן על הקן שלו בכל מצב שבו הוא מרגיש מאוים. על המדביר המקצועי מוטלות שתי משימות, האחת הדברת הצרעות והשנייה הגנה על עצמו ועל הסביבה בעת פעולת ההדברה. הצרעות בונות את הקן שלהן בתקופת האביב, ולכן כדאי להיות ערניים במיוחד בתקופה זו ובכל מצב שבו מתעורר חשד כדאי להזמין מיד מומחה בעל ידע וניסיון בתחום.


הדברת צרעות באמצעות הדברה כימית

הדברה כימית היא אחת משיטות ההדברה הנפוצות במלחמה בצרעות. חומרי ההדברה הכימית הם חמרים רעילים שאותם מחדירים היישר אל תוך הקן. כאשר חומרי ההדברה פוגעים בצרעות, הן מתות מיד. מדבר מקצועי ידע לאתר את קיני הצרעות המוסתרים ויעשה שימוש רק בחומרי הדברה כימית המאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות.


הדברה באמצעות פיתיונות

הצרעות אוהבות בשר. כדי למשוך את הצרעות מניחים קרוב לקן נתחי בשר מורעלים המשמשים כפיתיון מצוין. הצרעות נמשכות אל ריח הבשר ולוקחות אותו אתן אל הקן כדי להאכיל את המלכה. זמן קצר לאחר שהמלכה טעמה את נתחי הבשר המורעל היא מתה וכל הצרעות שהיו בקן מתפזרות ומחפשות מקום חדש לבניית הקן. לאחר שהצרעות עזבו את הקן, מרחיק המדביר את הקן הריק מהאזור.


הדברה באמצעות מלכודות

הצרעות בונות את הקן שלהם במקומות מוסתרים שקשה לגלות אותם. אם לא מצא המדביר את קן הצרעות הוא יניח מלכודות רעילות במקומות שבהם יש חשד להימצאות הצרעות. המלכודות מכילות חומרים רעילים הפוגעים וממיתים את הצרעות  שנלכדו. גם במקרים שבהם הצליחו הצרעות להשתחרר מהמלכודת, הם כבר נפגעו מהרעל וכאשר הן חוזרות אל הקן הן מחדירות אל תוך הקן רעל שיפגע בצרעות הנמצאות בקן וימית אותן.

 

הדברת צרעות באמצעות ריסוס על קירות הבית

ריסוס על קירות הבית יידרש במצבים שבהם קשה מאוד לאתר את קן הצרעות ואת האזור שבו הן נמצאות. במקרים אלו מבצע המדביר ריסוס של חומרי הדברה רעילים על קירות הבית החיצוניים כדי למנוע מהן להיכנס אל תוך הבית ולהרעיל אותן.


הדברה באמצעות גז

  הדברת צרעות באמצעות גז מתבצעת במקרים שבהם אין גישה ישירה ונוחה אל קן הצרעות. החדרת הגז פוגעת בצרעות והיא תימשך עד אשר המדביר יהיה בטוח כי הקן חוסל.