ריסוס נגד צרעות – די לעקיצות ולגירויים!


כל מי שנתקל בצרעה ונעקץ ממנה מבין את הצורך הדחוף בהדברת הצרעות. הצרעות מקננות סמוך לסביבת המגורים, הן מהוות מטרד ובמקרים רבים הם עלולות לעקוץ ולגרום לבעיות בריאותיות, לפעמים אפילו בלתי הפיכות. הדברת הצרעות מתבצעת באמצעות ריסוס נגד צרעות. חומרי הריסוס הם חומרים חריפים העלולים אף לסכן את הסביבה. לפני שאתם מזמינים מדביר מומחה לריסוס נגד צרעות, חשוב לוודא כי הוא עושה שימוש רק בחומרי הדברה המאושרים על ידי משרד הבריאות.

 

ריסוס נגד צרעות – כל הדרכים לחיסול הקן

כיום עוברים מדבירים רבים להשתמש בהדברה ירוקה. בשיטה זו משתמש המדביר בחומרי ריסוס שרמת הרעילות בהם היא פחותה והם אינם מזיקים לסביבה ואינם פוגעים בבני האדם ובבעלי החיים. גם מי שלא משתמש בחומרי הדברה ירוקים, חייב להשתמש בחומרים המאושרים על ידי משרד הבריאות.

ריסוס נגד צרעות היא הדרך היעילה והאפקטיבית ביותר להדברת הצרעות המקננות בסביבת המגורים שלכם. הריסוס מתבצע באופן ממוקד ומטרתו היא להדביר את הקן, את הצרעות החיות בתוכו וגם את המלכה. לאחר הריסוס יאטום המדביר את המקום שבו קיננו הצרעות ולעתים גם יפזר אבקה מיוחדת שתמנע מהצרעות לשוב ולקנן במקום.

ריסוס נגד צרעות מתבצע בדרך כלל בשעות הערב. בשעות אלו הצרעות אינן פעילות והמדביר פחות חשוף לסכנות. בשעת ההדברה הוא ילבש חליפה ממוגנת שתגן עליו מפני הצרעות. בזמן העבודה חשוב להרחיק מהקן ילדים קטנים וחיות מחמד העלולים להיעקץ בעת מנוסת הצרעות.

הצרעות אוהבות לקנן בסביבות המגורים. הן בוחרות לבנות את הקן במחסנים סגורים, בעליות גג, במקומות שבהם יש חריצים וסדקים, בפתחי צינורות זרוקים ועוד. אם יתקשה המדביר לאתר את מקום הקן, הוא יבחר בשיטה אחרת של הדברה.

הדברת צרעות באמצעות פיתיון היא שיטה שבה ישתמש המדביר כאשר יקשה עליו להגיע אל הקן או לאתר אותו. המדביר יעקוב אחרי הצרעות ויניח במקום שבו הן עוברות פיתיונות של מזון מורעל. הצרעות ייקחו את הפיתיון אל תוך הקן ויאכילו את חברותיהן. כאשר המלכה תאכל את המזון המורעל היא תמות ואז הקן יתפרק והצרעות יאלצו לנדוד בחיפושים אחרי מקום חדש לקינון.