תרסיס נגד צרעות

אנשים רבים אינם מודעים לסכנה הנשקפת מהצרעות ומנסים להתמודד אתם לבד. כל התמודדות עם הצרעות ללא עזרה של מדביר מקצועי כרוכה בסכנה ממשית. עקיצת הצרעה מכאיבה ומגרדת ובמקרים חמורים היא עלולה לסתום את קנה הנשימה ולגרום לסכנת חנק. בכל מקרה שבו אתם חושדים כי יש צרעות בסיבה שלכם, אל תנסו להדביר אותם לבד, הזמינו מיד מדביר מקצועי.

תרסיס נגד צרעות – עבודה של מקצוענים

אם ראיתם מספר צרעות עפות בסביבה שלכם, הם לא לבד. קן הצרעות נראה כקן קטן ותמים למראה, אך הוא יכול להכיל אלפי צרעות בתוכו, וכאשר הצרעות ירגישו מאוימות, הן עלולות לתקוף.

אל קן הצרעת אסור להתקרב בשעות היום, אלא רק לאחר החשיכה כאשר רוב הצרעות כבר חזרו אל הקן. גם לאחר שעות החשיכה אסור לנסות לרסס את הקן לבד. ריסוס לא מקצועי ולא אחראי עלול להסתיים במקרה הטוב במספר עקיצות ובמקרים חמורים בנזקים גופניים קשים.

הצרעות מסוכנות יותר מאשר הדבורים. הדבורה עוקצת פעם אחת ואחר כך היא מתה, הצרעה, לעומתה, מסוגלת לעקוץ עשרות פעמים בלי למות.

האתגר העומד בפני המדבירים המקצועיים הוא איתור קן הצרעות, לפעמים קל לאתר את הקן אך ברוב הפעמים הוא נמצא במקומות מסתור כמו מסתורי כביסה, חלונות גלילה, בחורים במעבה האדמה, בגזעים של עצים ועוד. כאשר מאתר המדביר את הקן הוא ירסס אותו באמצעות חומרי הדברה וישמיד את הקן.

במקרים שבהם קשה לאתר את קן הצרעות משתמש המדביר בפיתיונות. הוא מניח חתיכת בשר עם חומר הדברה, הצרעה לוקחת את הבשר אל תוך הקן, מאכילה את המלכה ואת שאר הצרעות בקן. כאשר המלכה מתה, כל הצרעות עוזבות את הקן, מתפזרות ומחפשות מקום חדש.

לאחר איתור הקן חשוב לאטום את המקום גם אם הצרעות כבר לא נמצאות בתוכו. על אף שהמדביר ריסס את המקום באמצעות תרסיס נגד צרעות, אין זה מבטיח כי מלכה אחרת לא תזהה את המקום ותחזור אליו בעונת הקינון הבאה.

תרסיס שמן יכול לשמש כתרסיס טבעי נגד הצרעות. את התרסיס יש לרסס בפינות נסתרות, בחריצים, בסדקים ובמקומות שבהם עלולות לקנן צרעות. זוהי מניעה טבעית נגד הצרעות, אם היא לא תועיל היא ודאי לא תזיק.